Iniekcja krystaliczna, walka z wilgocią, neutralizacja brzydkich zapachów
DIAGNOSTYKA

Każdy budynek wystawiony jest na działanie niekorzystnych czynników. Jednym z nich jest wilgoć. Może ona zaatakować mur po powodzi lub na skutek podsiąku wód gruntowych. Innym jej powodem może być np. zalanie lub kondensacja pary wodnej. Przyczyn wilgoci może być dużo, dlatego warto się przed nią zawczasu zabezpieczyć i skorzystać z pomiarów wilgotności.
Dokładna diagnostyka jest zresztą pierwszym krokiem w profesjonalnym osuszaniu wilgoci. Tylko dokładne pomiary wilgotności pozwalają prawidłowo dobrać sposoby i zakres napraw.
Każdy mur (nawet w obrębie tego samego domu) potrzebuje bowiem indywidualnego podejścia.
Skuteczne pomiary wilgotności wymagają użycia specjalistycznych urządzeń. Całą diagnostykę można bowiem przeprowadzić na wiele sposobów: inwazyjnie, nieinwazyjnie oraz bezdotykowo (używając termowizji lub mikrofal). Tylko fachowiec dysponujący odpowiednią aparaturą oraz doświadczeniem jest w stanie stwierdzić, jakie pomiary wilgotności należy przeprowadzić w konkretnym przypadku.

Dopiero po wydaniu przez niego opinii, można zabrać się do osuszania muru. W innym przypadku cała procedura może być bardzo droga, a przy tym nieskuteczna. Podkreślmy to jeszcze raz: dokładny pomiar wilgotności jest punktem wyjścia do dalszych działań. Przeprowadzić go może tylko ktoś, kto dysponuje specjalistyczną