Izolacje
Iniekcja krystaliczna
(atest, pozwolenie)
Stosujemy metodę iniekcji krystalicznej według oryginalnej koncepcji jej autora, Wojciecha Nawrota. Opracowana przez niego technologia wytwarzania w zawilgoconych murach blokady przeciwwilgociowej przeszła wieloletnie badania i testy laboratoryjne i zyskała duże uznanie tak w kraju, jak i poza granicami Polski.
Sama metoda jest praktycznym rozwinięciem prac Ilii Prigogina, profesora Uniwersytetu Brukselskiego, który za swoje odkrycia i opracowanie matematycznego ich uzasadnienia otrzymał w 1977 roku nagrodę Nobla. Wyniki prac profesora Prigogina oraz późniejsze symulacje komputerowe przeprowadzone na Indiana University w Stanach Zjednoczonych przewidywały możliwość opracowania praktycznych technologii wykorzystujących właściwości kryształów i krystalizacji.
Sztuka ta udała się właśnie Wojciechowi Nawrotowi, pracownikowi naukowemu Wojskowej Akademii Technicznej, który o kilka lat wyprzedził konkurentów z Indiana University. Sam twórca metody i właściciel patentu z powodzeniem stosuje iniekcję krystaliczną do osuszania murów i budynków już od wczesnych lat dziewięćdziesiątych.
W pracach związanych z iniekcją krystaliczną stosujemy oryginalne materiały iniekcyjne Wojciecha Nawrota.
Możesz dowiedzieć się więcej na temat iniekcji krystalicznej odwiedzając naszą BAZĘ WIEDZY.
W pracach związanych z iniekcją krystaliczną korzystamy z oryginalnych materiałów iniekcyjnych Wojciecha Nawrota.
INIEKCJA CIŚNIENIOWA
Stosujemy metodę iniekcji ciśnieniowej pozwalającą stworzyć lub odtworzyć uszkodzoną poziomą lub pionową izolację przeciwwilgociową. Iniekcje ciśnieniowe można również stosować do wypełniania wszelkiego rodzaju pustek, przerw roboczych, dylatacji, przejść rurowych, klejenia rys w murach, posadzkach i betonowych elementach konstrukcyjnych, kotwienia ścian wykopów, a także stabilizowania gruntu.
Odpowiednio dobierając materiały iniekcyjne oraz pakery, możemy dokonywać iniekcji ciśnieniowej uszkodzeń wilgotnych, a nawet przeciekających, jak i uszkodzeń suchych.
Metoda znakomicie sprawdza się również w przypadku tworzenia lub odtwarzania izolacji poziomej na styku ściany i płyty fundamentowej.
Zależnie od zastosowania metody, jako materiały do iniekcji wykorzystywane są różne preparaty, np. żywice
pakerami (iniektorami) materiał iniekcyjny pozwala wypełnić powstałe uszkodzenia lub przerwy w całym ich przekroju, co zapewnia odpowiednią izolację.
Metoda ta jest uznana i powszechnie stosowana na całym świecie. Pozwala naprawić uszkodzenia w murach budynku bez konieczności odkopywania ścian i długotrwałego wyłączania obiektu z użytkowania.
Możesz dowiedzieć się więcej na temat iniekcji ciśnieniowej i jej zastosowania odwiedzając naszą BAZĘ WIEDZY.
Do iniekcji ciśnieniowych i natryskiwania, wykorzystujemy natryskiwarki SP STAR i SP COMET firmy Diettmann. Są to urządzenia wszechstronne, najlepsze w swojej klasie. Pompy SP STAR/SP COMET pozwalają wtryskiwać szeroką gamę materiałów.
Nasze prace obejmują tworzenie,
a także odtwarzanie izolacji poziomej i pionowej,
przy pomocy pap, materiałów bitumicznych czy materiałów mineralnych.
Diagnostyka
Używamy urządzeń do pomiarów wilgotności metodą:
anemometryczne – pomiaru prędkości przepływu powietrza (certyfikat, certyfikat)
mikrofali – mikrofale przenikają mur – przy ich pomocy jesteśmy w stanie dokonać pomiarów zawilgocenia do 300mm
podczerwieni – bezdotykowe badanie przy pomocy temperatury
termowizja (termografia) – obrazowania w paśmie średniej podczerwieni, na podstawie temperatury (posiadamy kamerę termowizyjną FLIR E50BX) (certyfikat, certyfikat) (więcej)
pirometrią – bezdotykowe badanie przy pomocy temperatury (ściany wilgotne posiadają niższe temperatury)
boroskopową – badanie przy pomocy kamery inspekcyjnej
karbidową – badanie próbek i ich reakcji z karbidem
Możesz dowiedzieć się więcej na temat różnych metod diagnostycznych odwiedzając naszą BAZĘ WIEDZY.
Osuszanie
Osuszacze przemysłowe, wentylatory, nagrzewnice
Pracujemy na profesjonalnych osuszaczach przemysłowych.
Służą one do ograniczania wilgoci w pomieszczeniach zamkniętych.
Osuszacz zasysa wilgotne powietrze z otoczenia, a wypycha powietrze osuszone, oczyszczone i wolne od kurzu.
Działanie osuszaczy pomaga zapobiegać korozji biologicznej w postaci np. pleśni.
Urządzenia te okazują się też pomocne przy obniżaniu wilgoci innymi metodami. Doskonale sprawdzają cię w pomieszczeniach typu pralnie, piwnice, biblioteki, muzea, pomieszczenia produkcyjne.
Osuszacze mogą też wspierać proces wysychania świeżych murów.
Neutralizacja zapachów, dezynfekcja
Ozonowanie
Urządzenia pracując wytwarzają ozon, czyli tritlen (O3), który wypełnia stopniowo całe wnętrze i oddziałuje na powietrze wypełniające pomieszczenie, ale również na powierzchnie ścian, podłóg i sufitów oraz całe wyposażenie.
Ozon, łącząc się z zanieczyszczeniami, utlenia je i tym samym je niszczy. Pozostałe cząsteczki ozonu rozpadają się do tlenu.
Jonizacja plazmowa
Dzięki wyposażeniu w zegar sterujący,filtr powietrza i możliwość wyboru trzech stopni wentylacji i intensywności, dostosowaną do danego zadania AirgoPro 8 dysponuje wszystkimi cechami, jakich oczekuje się od profesjonalnego neutralizatora zapachów. Pomimo tego urządzenie jest superlekkie i ma nadzwyczaj kompaktowe rozmiary. Ze względu na zasadę działania, AirgoPro 8 oferuje użytkownikowi nadzwyczaj elastyczne możliwości pracy, ponieważ ten neutralizator zapachów jest jonizatorem pola plazmy, który w przeciwieństwie do generatorów ozonu wykorzystuje przede wszystkim tlen singletowy i wytwarza tylko nieznaczną ilość ozonu. Ten aktywny tlen, podobnie jak ozon, jest silnym środkiem oksydacyjnym, ale nieszkodliwym
WSPÓŁPRACA
W swoich pracach korzystamy z profesjonalnych systemów izolacyjnych oraz drenażowych firm;