Iniekcja krystaliczna, walka z wilgocią, neutralizacja brzydkich zapachów
Hydroizolacja fundamentów za pomocą materiałów mineralnych

Ochrona piwnic i fundamentu przed wilgocią jest kluczowa dla całej konstrukcji budynku. Obciążenie wilgocią tych elementów może zagrażać substancji budowlanej. Jednym ze sposobów zabezpieczenia przeciwwilgociowego ścian piwnic i fundamentów jest utworzenie warstwy hydroizolacyjnej na zewnętrznych ścianach piwnic z wykorzystaniem zapraw opartych na materiałach mineralnych.

 

Hydroizolacja wykonana produktami na bazie mineralnej ma bardzo dużą odporność na uszkodzenia. Nakładane preparaty uszczelniające cechują się ekstremalnie wysoką przyczepnością do podłoży mineralnych, do tego stopnia, że prawidłowo nałożona warstwa takiej hydroizolacji staje się integralną częścią podłoża. Ta cecha sprawia, że zaprawy oparte na bazie materiałów mineralnych świetnie nadają się do wykonywania hydroizolacji na podłożach zawilgoconych.

 

Przed nałożeniem izolacji należy oczyścić i zagruntować podłoże, na które zamierza się nałożyć zaprawę. Wszelkie przejścia rur przez ściany piwnicy muszą zostać uszczelnione za pomocą specjalnych mankietów uszczelniających. Połączenie ściany i fundamentu zabezpiecza się dodatkowo warstwą szlamu uszczelniającego. Dla redukcji naprężeń w warstwie hydroizolacyjnej, na styku ściany i fundamentu wykonywana jest faseta, wyoblenie z szybkoschnących zapraw wodoszczelnych.

 

Hydroizolację, w postaci elastycznej zaprawy uszczelniającej nakłada się w dwóch warstwach za pomocą pędzla lub szpachli. Jeżeli występuje szczególne ryzyko narażenia na zarysowania, w pierwszej warstwie zaprawy hydroizolacyjnej należy zatopić elastyczną tkaninę.

 

Po wyschnięciu utworzonej hydroizolacji należy wykonać na nich warstwę ochronną w postaci specjalnej folii lub płyt klejonych masą bitumiczną.