Iniekcja krystaliczna, walka z wilgocią, neutralizacja brzydkich zapachów
Oszuszanie podczerwienią

Podczas ogrzewania promieniami podczerwonymi mur jest ogrzewany bezpośrednio, bez strat wywołanych konwekcją.
Spadek temperatury wywołuje kapilarny transport wilgoci w kierunku ogrzewanej powierzchni, co w przeciwieństwie do dyfuzji pozwala na odprowadzenie znacznie większej ilości wilgoci ze ściany w krótszym czasie.
Odciągnięta ze ściany wilgoć dyfunduje, gdy tylko dostanie się do pomieszczenia. Im niższa jest bezwzględna wilgotność powietrza w pomieszczeniu, tym szybszy jest proces osuszania.
Aby uzyskać możliwie najlepszą efektywność osuszania, użycie płytowych promienników podczerwieni w praktycznym zastosowaniu powinno być połączone z zastosowaniem osuszacza kondensatu (zajrzyj na stronę
18 i kolejne katalogu) a cyrkulacja powietrza oraz temperatura pomieszczenia powinny być dostosowane do zakresu działania osuszacza kondensatu.
Należy tu uwzględnić, że płytowe promienniki podczerwieni nie tylko przy – spieszają schnięcie ścian, ale jednocześ – nie zapewniają pośrednie ogrzewanie pomieszczenia.
Szczególnie w nieogrzewanych pomieszczeniach piwnicznych w ten sposób można uzyskać szybsze i „zoptymalizowane kosztowo“ osuszanie.

podczerwien