Iniekcja krystaliczna, walka z wilgocią, neutralizacja brzydkich zapachów
Jonizacja plazmowa

Jonizacja pola plazmy, co do procesów technologicznych i niektórych efektów przebiega podobnie do ozonowania, chociaż używane w tej technologii urządzenia, jonizatory pola plazmy, zużywają o wiele mniej energii niż generatory ozonu.

W metodzie tej powietrze poddawane jest działaniu wyładowania jarzeniowego, a przez to rozbiciu na poszczególne jony, czyli jonizacji. W tym procesie powstaje plazma, w obrębie której powstają produkty rozpadu, tlen singletowy oraz jego modyfikacja, tlen atomowy. Tlen atomowy jest wolnym rodnikiem, wykorzystywanym w metodzie jonizacji pola plazmy do wytwarzania ozonu.

Podobnie jak w metodzie ozonowania, z powietrza usuwane są szkodliwe substancje i mikroorganizmy:
– wirusy
– bakterie
– pleśnie
– roztocza i inne alergeny
– nieprzyjemne zapachy
– dym papierosowy

Zanieczyszczające powietrze substancje podlegają oksydacyjnemu rozkładowi, wspartemu dodatkowo przez obecność rodników hydroksylowych.

Przewagą jonizacji pola plazmy nad ozonowaniem z użyciem generatorów ozonu jest możliwość przebywania ludzi w pomieszczeniach poddawanych procesom jonizacji. Oczywiście wymaga to zachowania odpowiednich środków bezpieczeństwa, dlatego proces technologiczny powinien przeprowadzać odpowiednio przygotowany profesjonalista, który pouczy i przeszkoli pracujące w pomieszczeniu osoby.